Nokia C3 Wireless Sorunu

Nokia C3 Wireless sorununu bir çok kullanıcı yaşamaktadır. Ben de nokia c3 kullanalı daha birkaç gün oldu. Ama wifi kullanımında hattımdan bağlanıyordum fakat evdeki modemden bağlanamıyordum. Nedeni ne olabilir diye bir çok yerde araştırdım ama kimse bilmiyordu. Daha sonra kendim telefona format attım gene olmadı. Kimisi yazılım güncellemeyin demiş ama son güncel yazılım var telefonumda.

Neyse sadede gelelim “nokia c3 wifi sorunu”na çözüm buldum. Bu çözüm vodafone kullanıcıları için geçerlidir. Öncelikle vodafone.com.tr adresine gidiyoruz ve üye girişi yapıyoruz. Daha sonra sol bölümden – hat işlemleri – servis işlemlerim bölümünden – mobil internet servislerini tıklıyoruz. Bu ayar ilk girdiğinizde açıktır. Bu ayarı kapatıyoruz. Kapadıktan sonra evimizdeki wireless modeme bağlanıyoruz. 🙂 Bu kadar.

Sonraki gün izlenimlerim: Telefonum tekrar wifiye bağlanamadı. Aynı işlemi yaptıktan sonra modemi kapatıp açtım. Daha sonra telefonumda kayıtlı wifi ayarındaki modemimi sildim tekrar ekledim. Bu şekilde tekrar bağlantı kurdum.


İşte bu kadar. Benim gibi nette arayıpta kaynak bulamayanlar için kendi sitemde konu açmış oldum :).

Roul

Site sadece hobi amaçlıdır. O yüzden eğlenmeye bakalım :)

Sevebilirsin...

14 Yanıt

 1. C3 diyor ki:

  Deneme test nokia c3 ten yazıyorum

 2. ChumsCrubber diyor ki:

  Valla WireLess’ten anlamam 😀

 3. XenDance diyor ki:

  bizim 5800 , e5 , birde corby lindy de olmadı bu sorun acaba vodafone ile ilgilimi ki

 4. Roul diyor ki:

  Bilemiyorum ama gene sapıttı telefon :S. Tel normalde vodafone live ile sorunsuz bağlanıyordu. Bakalım yarın turkcell deneyeceğim. Vodafone kaynaklı ise eğer kötü :S

 5. ChumsCrubber diyor ki:

  Abi telefonun wap ayarlarında sorun olabilir çünkü benim eski N97’de WireLess kullanmak için wap ayarını kaldırıyordum..

 6. Canberk diyor ki:

  Kablosuz mobil teknolojide BlackBerry önde bence 🙂

 7. Roul diyor ki:

  Turkcell ilede denedim gene internet bağlantısı koptu. Wap ayarları vodafone sitesinden baktım bu telefon için yok. Yarın telefoncuya gidecem bakalım o ne diyecek olmadı garantiye göndereceğim :S

 8. maxirabit diyor ki:

  Telefonunuzun wireless’a daha düzgün bağlanması için;
  telefonunuz güncel programlar olması lazım,en ufak internet paketinden alıp telefonunuzda ki güncel olmuyan programları güncellerseniz,ozaman düzelmiş olur.

 9. HAMZA diyor ki:

  SAOLASIN BE 😀

 10. crazy diyor ki:

  ya bu wyless ayarları nasıl oluyo ya bunun ayarlarını kim yapabilio telefoncu yapamıyomu yeni aldım kimse bilmiyor :S

 11. halime diyor ki:

  c3 ü al çöpe at delircem ya daha 4 gün oldu alalı ben şimdi gidip tüketici haklarından belge çıkartcam acaba bedelini geri öderler mi bana acil yardımcı olun yoksa elimde kalcak bu tel kırcm face ve twit.ra wifi ile bağlanıor ama google opera mini noka ovi cart curta girerken vodafone dan kntr gidio wifi algılamıyor

 12. özlem diyor ki:

  ben o ayarı yapmaya çalşıyorum ama ”Abonenin aktif data opsiyonu bulunmaktadir. Öncelikle bu opsiyonun iptalini yaptiriniz. ” bu yazı çıkıyor benım internet abonelıgım felan yokk yardımcı olun nıye kablosuz internete baglanamıyorum :(((((

 13. rana diyor ki:

  ben de denedim ama olmadı hala telefondan nete girdiğimde kontör gidiyor üstelık vifi acık olmasına ragmen 🙁

 14. burcu diyor ki:

  Benim eve ilk wlan baglandıgında denemştim girdi fakat şimdi girmeye çalışsam olmuyor kabul etmiyor , tekrar deneyin diyor . Yapamıyorum kafayı yicem nedenini ve çözümünüsöyler misiniz lütfen ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir